< до переліку

мистецько-культурний центр "Дзига"

Об'єкт

Охоронний № пам'ятки:
325
Назва об'єкту:
Сучасна назва об'єкту:
мистецько-культурний центр "Дзига"
Вулиця:
Вірменська
Номер будинку:
35
Рівень пам'ятки:
Стиль:
Стан:
задовільний
Вид:
Пам'ятка архітектури та містобудування
Історичне використання:
житло (житловий буд.)
Сучасне використання:
адміністративні споруди (адміністративний будинок)
Коротка історична довідка:
Коротка історична довідка 2:
Триповерховий, цегляний поштукатурений житловий будинок, розміщений в самому кінці вулиці Вірменської і прилягає до бувших келій Домініканського монастиря, який з кінця XVIII ст. був його в його власником. Побудований в 17 ст. сім`єю Рабічковських на місці двох міщанських будинків в стилі Ренесанс, на що вказують характерні кам`яні обрамлення вікон і вхідних дверей. Але остаточний свій вигляд будинок набув після 1741 р., коли був надбудований третій поверх, а фасад збагатився деякими декоративними елементами: кам"яним гербом власника будинку, який зображає зайця під короною, арковим білокам"яним пройомом - нішею по осіі споруди між другим і третім поверхами. В плані споруда займає майже рівньосторонню трапецієподібну ділянку на всю глибину кварталу ( другим фасадом будинок виходить на вул. Л. Українки), без внутрішнього двору. Широкий під"їзд перекритий хрестовими склепіннями з єдиними на вулиці кам"яними нервюрами, прикрашеними розеттами, в минулому слугував наскрізним проїздом. Сходова клітка, розміщена в глибині, дерев"яна, навколо стовпа, без балясин - поручнів. Фасад зі сторони вул. Л. Українки характерний безперервним контрфорсом цокольного поверху ( ескарпом), складеного із кам"яних блоків, в якому знаходяться прорізі трьох вікон. Крайнє ліве вікно, а також двері в квартиру-з кам"яними обрамленнями. На другому і третьому поверхах розташовані шість вікон по ширині, на другому поверсі-з кам"яними обрамленнями. Фасад завершений профілірованним карнизом. В житлових кімнатах першого поверху зберіглись кам"яні склепіння і обрамлення вікон.
NOTE:
Заповідник:
+
Охоронна дошка:
-
Площа:
Є електронний документ:
-
Дата розробки:
Дата затвердження:

1. Адреса 2

2. Архітектурні стилі

3. Паспорт

4. Наявність науково-дослідної та науково-проектної документації на об'єкт

Тип:
Звернення
Назва:
Ескізний проект реставрації.1989 р.
Тип:
Звернення
Назва:
Попередні роботи.Том1,кн.1.1989 р.
Тип:
Звернення
Назва:
Архітектурно-археологічні обміри.Том2,кн.1.1989 р.
Тип:
Звернення
Назва:
Комплексні наукові обстеження.Том2,кн.2.1989 р.

5. Архітектор/будівничий

6. Персоналії

Ім'я:
Сльозка Михайло
Опис:
Прибув до Львова близько 1630 р. з Литви і став на службу до Львівської ставропігійської друкарні.Він купив друкарню по Шелізі, а шрифти від Скульського. В 1633 р. вступив до Львівського ставропігійського братства, а з 1636 р. управляв його друкарнею. Видав "Псалтир"(1634р.), "Євангеліє"(1636 р.). Жив і тримав свою друкарню в буд. вул.Руська, 2 з 1647(39) р.

7. Дослідницькі та реставраційні роботи

Дата:
Опис:
надбудований третій поверх, а фасад збагатився деякими декоративними елементами: кам"яним гербом власника будинку, який зображає зайця під короною, арковим білокам"яним пройомом - нішею по осіі споруди між другим і третім поверхами.

8. Елементи

Тип:
Кам'яна різьба
Назва:
герб
Опис:

9. Власники

10. Користувачі

11. Деталізоване історичне функціональне використання

12. Основні джерела відомостей про об'єкт

Назва:
Липка Р. Ансамбль вулиці Вірменської. -Львів: -Каменяр, 1983.
Мова:
Українська
Сторінки:
169
Назва:
Кос Г.І. З історії забудови вірменської вулиці.//Записки наукового товариства ім. Шевченка -Львів: -Атлас, 1994.т.227. -С. 289-295.
Мова:
Українська
Сторінки:
40