< до переліку

Об'єкт

Охоронний № пам'ятки:
291
Назва об'єкту:
Сучасна назва об'єкту:
Вулиця:
Театральна
Номер будинку:
6
Рівень пам'ятки:
Стиль:
Модерн
Стан:
задовільний
Вид:
Пам'ятка архітектури та містобудування
Історичне використання:
житло (житловий буд.)
Сучасне використання:
житло (житловий буд.)
Коротка історична довідка:
Коротка історична довідка 2:
Одна із домінант лінійної забудови вул. Театральної -чотирьохповерховий житловий будинок, побудований в 1910-1911 рр. архітектором А. Піллером і Т. Новаківським на місці бувшого чотирьохповерхового будинку. Власницею будинку в той час була С. Лісоцька. На першому поверсі знаходився магазин і ательє мод. В даний час ці приміщення також займають ател'є. Будинок трьохвіконний, витягнутий в плані. З внутрішньої сторони- невеликий внутрішній двір, куди можна попасти через круглу з забіжними сходами господарську драбину. Строгий фасад, обкладений чорним гранітом, закінченний фігурним аттіком. Цокольний поверх - із рваного каменя, розшитого під руст. Два балкона другого поверху з кам'яними баллюстрадами розміщенні по дві сторони від еркера, який виступае по центру фасаду на висоті другого і третього поверху і закінченний балконом на четвертому поверсі. Балкони і еркер спираються на чотири масивних кам'яних кронштейна. Через металеві з ажурним декором вхідні двері з гербом міста Львова потрапляемо в інтер'єр будинку, де зберіглися цінні архітектурні елементи: вітражі вікон і ліхтаря верхнього освітлення сходів, ліпний декор стін, кафельні печі, мармурові панелі стін, металева огорожа. склала Н. К. Сатурська.
NOTE:
Заповідник:
+
Охоронна дошка:
-
Площа:
Є електронний документ:
-
Дата розробки:
Дата затвердження:

1. Адреса 2

2. Архітектурні стилі

3. Паспорт

4. Наявність науково-дослідної та науково-проектної документації на об'єкт

5. Архітектор/будівничий

Ім'я:
Левинський Іван
Опис:
Син Івана. Народився в м.Долина Івано-Франк. обл., помер у Львові. В 1875 р. закінчив технічну академію у Львові. Від 1901 р. викладає у Львіській політехніці будівництво утилітарне і залізничне(Kolejowe)В 1880 -роках. заснував тут власну архітектурну майстерню, будівельне підприємство та майстерню по виробництву кераміки. Проекти: перебудови буд. вул.Вірменська, 20 (1898 р.), житловий буд. вул.Друкарська,3 (1897 р.), перебудова (1891 р.) житл.буд. Краківська,22, будинок страхового товариства "Дністер" (1905 р.) разом з Т.Обмінським, реконструкція (1887 р.) костелу Івана Хрестителя у Львові разом з Ю.Захарієвичем Т.Мюнніхом, академічний дім (тепер гуртожиток полігр. ін-ту), будинок бурси Українського педагогічного ін-ту (тепер головний корпус Львівського лісотехнічного інституту, 1906-1908), будинок музичного інституту (тепер музучилище , 1916р.) житловий буд. вул. Театральна,,6 (1909-1911), р.) разом з А.Піллером), вул.Театральна, 1880 р. реконструкція під музей.. З 1903 р. -професор Львівської політехніки
Ім'я:
Піллер А.
Опис:
Проекти житловий будинок по вул.Сербській,13 ((1911р.) вул.Театральна,6 (1910-1911) (разом з арх.І.Левинським, І.Новаковським,) житл.буд. вул.Хмельницького,5 (1913р.)

6. Персоналії

7. Дослідницькі та реставраційні роботи

8. Елементи

9. Власники

10. Користувачі

11. Деталізоване історичне функціональне використання

12. Основні джерела відомостей про об'єкт